دسته بندی ویلا: ویلا ساحلی

ویلا ساحلی

ویلا ساحلی و ویلای جنگلی دو دسته مهم ویلاها هستند.  در هنگام خرید یا اجاره ویلا افراد نمیتوانند به درستی تصمیم گیری کنند. چرا که باید بین جنگل سرسبز و هوای پاک و خنک آن و دریا و منظره ی بی نظیر آن انتخاب داشته باشند. همچین تصمیم گیری برای هر فردی بسیار سخت است. در ادامه مزایا و معایب ویلای ساحلی را در اختیارتان قرارا خواهیم داد تا تصمیم گیری را برایتان آسان تر کنیم.

ویلا ساحلی

مزایای ویلای ساحلی

یکی از مزیت های ویلاهای ساحلی برعکس ویلاهای جنگلی داشتن امکانات رفاهی و همچنین دسترسی آسان به امکانات رفاهی شهر است. راه دسترسی به ویلاهای ساحلی در اکثر مواقع باز است. منظره بی نظیری که ویلاهای ساحلی دارند از مزایای مهم این ویلاها هستند. ویلای های ساحلی به نسبت دیگر ویلاها از امنیت بیشتری برخودار هستتند. که از دلایل آن میتوان به نزدیک بودن به شهر و تردد و رفت آمد در این مناطق اشاره کرد. ویلا های ساحلی معمولا از طراحی های مدرن برخوردار هستند.

معایب ویلا های ساحلی

از مهم ترین معایب ویلا های ساحلی میتوان به آب و هوا اشاره کرد. همانطور که میدانید آب و هوای مناطق شمال کشور معتدل و مرطوب است. درجه رطوبت در شهر های شمالی به خصوص نزدیک ساحل به بیشترین حد خود میرسد مسلما این رطوبت و باد شدید که گاها در مناطقی ساحلی وجود دارد میتواند خسارت هایی به بنا و ویلا وارد کند. همچنین شرجی هوا باعث دمای بالا و شدید داخل ویلا میشود بنابراین باید به فکر تهویه درست و خنکی هوای داخل ویلای خود باشید که مسلما برایتان هزینه دار است.  از طرفی زمین این مناطق اصلا برای باغبانی مناسب نیست و اگر از دسته افرادی هستید که به باغبانی علاقه دارید اصلا ویلای ساحلی را پیشنهاد نمیکنیم. همچنین قیمت بالاتر این از دسته از ویلاها به دلیل نزدیکی به شهر و ساحل و امکانات رفاهی بالایی که دارد بر معایب آن می افزاید.

نکات خرید ویلای ساحلی

ویلا ساحلی

در زمان خرید ویلا های ساحلی حتما بررسی کنید در ساخت ویلا از مصالح و خوب و مرغوب که از ماندگار و دوام بالا برخوردارند استفاده شده و همچنین توجه کنید تمام نکات جهت جلوگیری از رطوبت زدگی ویلا رعایت شده است. همچنین درباره امنیت منطقه حتما پرس و جو کنید. همچنین حتما از یک مشاور املاک معتبر با مجوز رسمی خرید کنید.

نکات اجاره ویلای ساحلی

باید بدانید که قیمت اجاره ویلاهای ساحلی به نسبت ویلاهای جنگلی بیشتر است. قبل از اجاره ویلا تمام امکانات آن را بررسی کنید.  حتما از قبل با مالک ویلا درباره قوانین ویلا صحبت کنید برخی مالکین اجازه برگزاری مراسمات و مهمانی ها و یا ورود حیوانات خانگی را به ویلا نمیدهند. پس بهتر است قبل از اجاره حتما با مالک ویلا صحبت کنید. اجاره ویلا در شهرک های ساحلی مزایایی دارد برای مثال اگر در برخی شهرک ها ساحلی ویلا اجاره کنید می توانید از امکانات آن مثل دوچرخه یا سرچرخه سواری، جت اسکی  و دیگر امکانات استفاده کنید.

مزایا و معایب خرید و یا اجاره ویلاهای ساحلی را در اختیارتان قرار دادیم تا با اطلاعات کافی بتوانید به درستی تصمیم گیری کنید. هرچند که تصمیم گیری برای انتخاب ویلای ساحلی یا جنگلی دشوار است.

به دنبال اجاره ویلای خود در ویلاچی هستید؟