ویلا های شهر تالش

تالش

شهرستان تالش از دیگر شهرهای دیدنی  و وسیع و پرجمعیت گیلان است. این شهر بعد از رشت از مهم ترین شهر های گیلان است. این شهر از لحاظ زیبایی چیزی کم ندارد چرا که هم دارای طبیعت سرسبز هم دریا و هم کوه است و زیباییش بدون حد و مرز است. در ادامه مطلب جاذبه های گردشگری این شهر را معرفی خواهیم کرد.

تالش

نامگذاری تالش

دلیل نامگذاری شهرستان تالش در واقع قوم تالش هستند. که بازمانده اقوام کادوس باستان هستند. تا سال 1813 میلاد تالش به صورت تمام و کامل متعلق به ایران بود. اما در طی عهدنامه هایی مثل گلستان بخش هایی از آن جدا شدند.

گویش مردم تالش

گویش اصلی مردم تالش، تالشی است. اما مردم شهرستان تالش به گویش‌هایترکی آذری، گیلکی، فارسی و در برخی مناطق ترکی آذربایجانی هم صحبت می‌کنند. زبان تالشی بیشتر به زبان پهلوی قدیم نزدیک است. شاید برایتان جالب باشد که 44 درصد از مردم شهرستان تالش سنی هستند.

جاذبه های گردشگری تالش

جاذبه های گردشگری این شهرستان بسیار زیاد است سعی کردیم بهترین های آن را به شما عزیزان معرفی کنیم. آبشار ورزان، دریاچه سراگاه، منطقه گیسوم، پارک جنگلی سیاه داران، سورتمه تالش گیلان از جاذبه های گردشگری مهم این شهر است.

تالش

آیین و رسومات در تالش

شهرستان تالش در زمان های مختلف رسوماتی خاصی دارد. آگله مزا یا بازی با تخم ماکیان رسمی، افسانه چهارشنبه خاتون، جمع‌کردن شیرینی، شکلات، آجیل و تخم‌مرغ در روز های نزدیک به عید نوروز از دسته رسومات خاص شهرستان تالش است.

سوغاتی های تالش

تالش

سوغات تالش هم مانند دیگر شهرهای استان گیلان چای و برنج در کنار صنایع‌دستی مثل گلیم، قالی، دستبافت‌های پشمی و عروسک‌های بافتنی است .میتوانید به عنوان سوغات همراه خود ببرید.

فصل مناسب سفر به تالش

این شهر با توجه به اینکه جزو شهر هایی است که در مجاورت کوه و ارتفاعات قرار دارد در فصل پاییز و زمستان بسیار سرد است. همچنین این شهر جزو شهر های پر باران ایران است،  فصل بهار آن بارانی است. مناسب ترین فصل برای سفر به این شهرستان تابستان است که میتوانید از خنکای این شهر لذت ببرید و سفری پر از خاطره برای خودتان بسازید.

به دنبال اجاره ویلای خود در ویلاچی هستید؟