ویلا های شهر ماسال

ماسال یکی از شهر های گیلان زیبا است که آن را بهشت گمشده میدانند این شهر در بین کوه های تالش قرار گرفته است. بعد از رودبار دومین شهر مرتفع گیلان است. به دلیل داشتن آبشار های متعدد به آن شهر آبشار هم می گویند.

دلیل نامگذاری ماسال

ماسال در لغت به معنی مکانی است که کنار کوه ها قرار گرفته و یا کوه وار است. دلیل نامگذاری ماسال میتواند قرار گرفتن در کنار کوه های تالش باشد. ماسال در شمال غربی رشت در استان گیلان واقع شده و به عنوان یکی از ییلاق‌های مهم این استان شناخته می‌شود. در ادامه مطلب به جاذبه های دیدنی این شهر میپردازیم.

جاذبه های دیدنی ماسال

ماسال پر از مکان هایی است که جاذبه های چشمگیری دارند و میتوانند فکر و ذهنتان راز از شهر و شهر نشینی دور کند از جمله این مکگان ها میتوان به روستای ییلاقی اولسبلانگاه، سوئه چاله، غار آویشو، آبشار رامینه، پارک جنگلی ریزه مندان، منطقه باستانی اسبه ریسه، بام سبز ماسال و .. اشاره کرد. حجم جاذبه های گردشگری این شهر آنقدر زیا است که در این پست نمیگنجد در ادامه شرایط این مکان ها برایتان توضیح خواهیم داد.

روستای اولسبلانگاه و سوئه چاله

روستای اولسبلانگاه تکه ای از این بهشت زیباست که شمار را از تمام دغدغه هایتان دور میکند این مکان ییلاقی زیبا در اتفاعات ماسال قرار دارد و از مناطقی است که مطمئنا عاشقش میشوید. روستای سوئه چاله در نزدیکی اولسبلنگاه قرار دارد و از نظر زیبایی و بکری چیزی کمتر از اولسبلانگاه ندارد در این روستا شما میتوانید در میان ابرها قدم بگذارید.

ماسال

غار آویشو

یکی از طولانی ترین غارهای ایران غار آویشو است که با وجود قدت چندین و چند ساله کمتر از 20 سال است که شناخته شده است. این غار در دل یکی از کوه‌های سرسبز ماسال یعنی شاندرمن قرار دارد.

آبشار رامینه

آبشار رامینه یکی دیگر تکه های بهشت ماسال است که منظرزه ای بی نظیر دارد اما متاسفانه مسیر دسترسی به این آبشار شیبی تند دارد که عبور از آن را کمی سخت و مشکل کرده است اما بعد از عبور از این مسیر دیدن آبشار بی نظیر رامینه خستگی را از بدنتان دور میکند.

منطقه باستانی اسبه ریسه

ماسال

منطقه اسب ریسه به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. پیدایش این پدیده به دوره شناخت اسلام در جهان برمیگردد و کمتر کسی از وجود این مکان با خبر است این مکان برای علاقمندان به کایاک سواری و صخره‌نوردی بسیار مناسب است.

بام سبز ماسال

اگر روی بام سبز ماسال قرار بگیرید میتوانید منطقه جلگه ای ماسال و صومعه سرا و بندرانزلی را را مشاهده کنید. از بی نطیر ترین مناطق ماسال بام سبز آن است که دیدن آن را حتما پیشنهاد میکنیم.

فصل مناسب

فصل مناسب برای سفر به ماسال تابستان است البته دیدن این شهر در بهار و اوخرا ماه آبان هم خالی از لطف نیست.ماسال یکی از بهترین وخوش آب و هواترین مناطق  گیلان است. حتما به این بهشت گمشده سری بزنید.

به دنبال اجاره ویلای خود در ویلاچی هستید؟