ویلا های شهر چالوس

چالوس

شهر چالوس یکی دیگر از شهر های استان مازندران است که گردشگران زیادی را به خود جذب میکند. این شهر زیبا پر از دیدنی های جذراب است. زیبایی های این شهر از جاده اش شروع میشود. شاید بارها اسم جاده چالوس به گوشتان خورده باشد باید بدانید که نام اصلی این جاده 59 است. این جاده که از کرج شروع میشود و در نهایت به شهر چالوس میرسد از زیباترین جاده های ایران است. در واقع یکی از جاذبه های گردشگری چالوس محسوب میشود.

چالوس

نام شهر چالوس

در قدیم به شهر چالوس، سالوس یا شالوس می گفتند درباره نامگذاری این شهر آمده است که چون بخش های جلگه ای نسبت به ارتفاعات پست تر دیده میشوند به همین دلیل به آن چاله است یا چاله اس می گفتند که به مرور زمان به چارلس و چالوس تبدیل شد.زبان بومی مردم شهر چالوس مازندرانی است که به تبری کلارستاقی معروف است.

جاذبه های این شهر اعجاب انگیز

این شهر هم همچون دیگر شهر های شمالی پر از جاذبه های گردشگری است که پینشهاد میکنیم حتما به این مکان های تفریحی و دیدنی سری بزنید. از جمله  مکان های دیدنی شهر چالوس میتوان به آبشار آکاپل، آبشار سواسره، آبشار هریجان، پارک جنگلی چالوس، پارک جنگلی و تله کابین نمک آبرود، دریاچه سد دریوک، دریاچه ولشت، دریاچه حصارچال، مرداب کندوچال، مرداب هسل، ساحل رادیو دریا،منطقه حفاظت‌ شده چهار باغ، کاخ اجابت، کاخ چایخوران که هردو متعلق به دوره پهلوی است و موزه خودروهای تاریخی ایران، کاروانسرای سنگی پای قله کندوان و…. اشاره کرد.

موزه خودروهای تاریخی ایران

چالوس

در این موزه 25 خودرو قدیمی در معرض نمایش گذاشه شده است که ولز رویس سیلورگوست از قدیمی‌ترین اتومبیل‌های سلطنتی موجود در نمایشگاه است که احمدشاه آن را خریداری و این خودرو وارد ایران شد. از ارزشمند ترین خودروهای این موزه بنز  K500 است.

سوغات و صنایع دستی چالوس

رامسر

کلوچه و کوکی، برنجک، مربا و لواشک وترشی از جمله سوغات های شهر چالوس است البته مانند دیگر شهر های شمال کشور صنایع دستی جاجیم بافی، گلیم ‌بافی و سفالگری نیز در این شهر وجو دارد محصولات این هنرها را هم می توانید از بازار تهیه کنید.

بهترین فصل برای سفر به چالوس

بهترین فصل برای سفر به چالوس بهار و تابستان است. چون شهر های شمال کشور پر باران هستند و از اول پاییز تقریبا بارش در این شهر وجود دارد و شاید این باران ها اجازه دیدن برخی از مکان ها را به شما عزیزان ندهد.

دلایل زیادی برای سفر به این شهر وجود دارد مثل مکان های دیدنی که در این شهر وجود دارد از همان ابتدای جاده چالوس تا تمامی مکان های تفریحی و گردشگری شهر. با سفر به این شهر میتوانید از نعمت ها الهی مثل  دریا و جنگل لذت ببرید و حتی میتوانید به تاریخ سفر کنید.

به دنبال اجاره ویلای خود در ویلاچی هستید؟