سیدمهران عالم‌زاده، شهردار کرمان گفت:
احداث پارک گردشگری در کرمان استارت خورد.فضای جلوی ساختمان جدید شهرداری را به جای حصارکشی، آزاد گذاشته و کنار آن پارک گردشگری ایجاد می کنیم.

وی افزود:  پارک گردشگری باید بتواند جمعیت زیادی از گردشگران داخلی و خارجی را جذب کرده و باعث رونق این منطقه شود.

عالم‌زاده با تاکید بر دسترسی مردم به مجموعه های عمومی ساختمان و پارکینگ افزود: بیش از چهار هزار متر پارکینگ طبقاتی با ظرفیت ۳۰۰ ماشین احداث می شود که این فضا در ساعات صبح در اختیار شهرداری و بعد از ظهرها به عنوان پارکینگ عمومی در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به پیوند خوردن دو پروژه پارک گردشگری و ساختمان جدید شهرداری تصریح کرد: در این دو پروژه طراحی و اجرا هم زمان انجام می شود و کار سرعت پیدا می کند.

شهردار کرمان زیربنای ساختمان جدید شهرداری با مجموعه‌های پیرامون آن را بیش از ۱۶ هزار متر مربع برآورد کرد و یادآور شد: در این ساختمان از تمام ظرفیت ها استفاده شده و اغلب مجموعه های شهرداری از جمله معاونت ها درآن جای داده می شوند تا زمان مراجعه مردم، دسترسی به بخش های مختلف شهرداری آسان شده و کار ارباب رجوع با سرعت بیشتری انجام شود.

اجرای کنسرت در پارک گردشگری

وی با اشاره به در نظر گرفتن آمفی‌تائتر با ظرفیت ۳ هزار نفر در طراحی اولیه این پارک ادامه داد: یکی دیگر از دغدغه‌های من در اجرای این پارک، فضای روبازی که است که برای اجرای کنسرت در نظر گرفته شده است و از نظر من، ظرفیت ۳ هزار نفر کم است و ما به فضایی با حداقل ۲۰ هزار نفر ظرفیت نیاز داریم .

به گفته وی در طراحی ساختمان جدید شهرداری، در کنار تعبیه پارکینگ عمومی، مجموعه های فرهنگی مانند نگارخانه را نیز باید در نظر گرفت تا مردم متوجه شوند شهرداری تنها یک نهاد خدماتی و اداری نیست بلکه می تواند وجه فرهنگی و اجتماعی نیز داشته باشد.

وی از وجود دو هزار متر فضا در زیر زمین ساختمان جدید شهرداری خبر داد و افزود: این فضا به موضوعات فرهنگی اختصاص دارد و مردم به خصوص هنرمندان می توانند از آن استفاده کنند.

مرتضی ادیب، مشاور طرح پارک گردشگری و طراح پروژه ی بام لند تهران نیز در این نشست گفت: کار مطالعات و طراحی پارک گردشگری کرمان را از ابتدای فروردین سال جاری در چند بخش به طور موازی شروع کردیم تا ضمن انجام مطالعات، مبانی نظری طراحی هم پیش برود.

وی با بیان اینکه از مزایای انتخاب این بخش از شهر برای احداث پارک گردشگری در کرمان ، سکوت و خالی بودن سایت و داشتن عارضه ی طبیعی کوه است، افزود: حفظ کوه و فضای بکر آن در این سایت، حفظ کشاورزی درون سایت، ساخت و ساز کمتر و هدفمند و عدم خودنمایی ساختمان ها، زون بندی موثر و تامین آب پارک از جمله موارد در نظر گرفته شده در طراحی این پارک است.

عملیات عمرانی ساختمان جدید شهرداری از سال ۱۳۹۳ شروع شده که در آن دو نگارخانه و حدود ۸۰ فضای کاری مجزا شامل اتاق‌ها و سالن‌ها وجود دارد.پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

به دنبال اجاره ویلای خود در ویلاچی هستید؟