جاذبه های گردشگری در شهر رشت(قسمت دوم)

همانطورکه در بخش قبل اشاره شد رشت مرکزاستان گیلان و یکی از مهمترین قطب های گردشگری به حساب می آید. به این شهر به علت میزان بارندگی زیاد آن ، شهر باران نیزمی گویند. در بخش قبل به بررسی و معرفی تعدادی از جاذبه های گردشگری در شهر رشت پرداختیم ،در این قسمت به تعداد دیگری از این جاذبه های گردشگری اشاره میکنیم.با ویلاچی بزرگترین و معتبرترین سایت اجاره ویلا در گیلان و مازندران همراه باشید تا بیشتر درباره این جاذبه های گردشگری بدانید.

خانه میرزا کوچک خان جنگلی

عموما اولین انتخاب مسافران در سفر به رشت برای بازدید از جاذبه های تاریخی آن خانه میرزا کوچک خان جنگلی مبارز مشروطه خواه گیلانی است. این خانه به مدت ۸۵ سال بدون سکنه و تبدیل به مخروبه شده بود که در سال ۱۳۸۲ با کمک های مردمی بازسازی شد و همه روزه از ساعت ۸ الی ۱۳ آماده میزبانی از گردشگران می باشد.

جاذبه های گردشگری در شهر رشت

موزه میراث روستایی شهر رشت

هنگام سفر بهاستان گیلان و شهر رشت در ۱۸ کیلومتری آزادراه رشت قزوین قبل از پلیس راه سراوان تابلویی چوبی مشاده می شود که روی آن عبارت ” موزه میراث روستایی گیلان ” نوشته شده است.

این موزه به طرز ملموسی زندگی سنتی گیلان را به تصویر کشیده که در آن آداب و رسوم ، معماری و صنایع دستی گیلان از نزدیک قابل مشاهده است و می توان زندگی روستایی را تجربه نمود . این موزه به مردم گیلان کمک می کند تا با گذشته زندگی پدران و مادران خود بهتر آشنا شده و آن را درک نمایند.

موزه میراث روستایی گیلان، تنها تجربه ملی در زمینه صیانت از فرهنگ و معماری روستایی با مفهوم موزه فضای باز در ایران می باشد. این موزه با هدف پاسداشت و حفظ میراث مادی و معنوی مردم گیلان طراحی و ایجاد شده و در خاورمیانه در نوع خود کاملا منحصر به فرد می باشد.

جاذبه های گردشگری در شهر رشت

مرداب عینک در رشت

یک آبگیر طبیعی به طول ۲۶۳۰ و عرض ۱۲۰ متر در دل شهر رشت در مسیر جاده رشت به فومن و در بلوار شهید افتخاری واقع است که به آن استخر یا مرداب عینک گفته می شود. قدمت محله های شلوغ اطراف این مرداب به نیم قرن خواهد رسید.

این استخر از میدان شهدای گمنام تا فلکه یخسازی ادامه داشته و در روبروی آن در قسمت شرقی جاده ، یک جنگل وجود دارد که یخچال طبیعی با قدمت رشت در آن وجود دارد و چشمه ای به نام چشمه آب چمارسرا در آن وجود دارد که مردم از آن استفاده می نمایند.

جاذبه های گردشگری در شهر رشت

خانه ابریشمی رشت

خانه ای به جا مانده از دوره قاجار در محله صیقلان شهر رشت وجود دارد که مالک آن حاجی میرزا ابریشمی بود به همین دلیل این خانه به خانه ابریشمی معروف شد.

این خانه تشکیل شده از دو تالار به نام های چینی خانه و تالار آینه می باشد و هر یک از تالارها تزئین شده با آینه کاری های زیبا هستند که تصویری زیبا را به نمایش می گذارند.

جاذبه های گردشگری در شهر رشت

بازار روز شهر رشت

بازار بزرگ شهر رشت با مساحتی بالغ بر ۲۴ هکتار در قسمت مرکزی شهر رشت قرار گرفته است و مرکز تمامی فعالیت ها و خدمات بازرگانی استان گیلان محسوب می شود. معماری کاروانسراها و طاقی های بازار رشت از جاذبه های مهم گردشگری این بازار می باشد. این گاروانسراها به عنوان کانون های بازرگانی رشت در دوره قاجار و اوایل پهلوی ساخته شده اند.

جاذبه های گردشگری در شهر رشت

 

همچنین اگر تمایل داشتید که در این مناطق اقامت داشته باشید هتل آپارتمان و ویلاهای زیادی در این مناطق در دسترس می باشند. جهت اجاره ویلا در گیلان و شهر زیبای لاهیجان میتوانید با ویلاچی و چند کلیک ساده به طور آنلاین و به راحتی ویلای خود را رزرو کنید.

 

 

 

 

 

 پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

به دنبال اجاره ویلای خود در ویلاچی هستید؟