پارک ملت رشت  با ۱۲۰ هزار متر مساحت پس از باغ محتشم (پارک شهر) بزرگترین پارک های رشت به شمار می رود و در منطقه سه رشت ( بلوار شهید انصاری , سه راه کانادا ) قرار دارد.این پارک که باغی قدیمی بوده، پس از بازسازی به عنوان بوستان عمومی افتتاح شد.

این پارک از پارک های قدیمی شهر به حساب می آید که سال هاست از شهروندان رشتی و مسافران میزبانی می کند.پارک ملت  انتخاب خیلی ها برای گذران اوقات فراغت است در گذشته به نام “باغ سیاه” شناخته می شد و بعد ها پس از بازسازی به پارک عمومی رشت شهرت یافت.

 

دیدنی های پارک

این پارک دیدنی های ویژه ای در خود دارد که از معروف ترین های آن می توان به آب نمای موزیکال اشاره کرد که داخل برکه مرکز پارک قرار گرفته و در شب بسیار دیدنی می شود.

در بلوار انصاری که جنب همین پارک قرار دارد یک ماکت خانه روستایی دیده می شود که به عنوان مرکز اطلاع رسانی آماده خدمات رساندن به گردشگران است.داخل خود پارک نیز چند ماکت خانه روستایی بسیار زیبا وجود دارد که می توانید از آن ها دیدن کنید و عکس های جالبی با آنها بگیرید.

جالب است بدانید نخستین ساعت آفتابی آنالماتیک ایران نیز در این پارک قرار دارد که پیشنهاد می شود حتما از آن دیدن کنید.علاوه بر دیدنی هایی که پیش از این به آن ها اشاره کردیم در این پارک، آکواریومی وجود دارد که در آن انواع خرچنگ و ماهی های خاص و کمیاب نگه داری می شودکه بازدید از آن در پارک ملت رشت خالی از لطف نیست.

پارک ملت رشت از امکانات رفاهی خوبی مثل سرویس بهداشتی، بوفه غذایی، یک کافه در انتهای پارک، مکان مناسب سازی شده برای پیک نیک و کمپینگ و … برخوردار است و به همین خاطر در
فصول پر سفر به ویژه تعطلیات مورد استقبال مسافران قرار می گیرد.

پارک ملت رشت

مسیر پارک ملت رشت

این پارک با مساحت صدو بیست هزار متری خود در منطقه سه شهر رشت در بلوار شهید انصاری، سه راه کانادا واقع شده است و پس از طراحی و بازسازی یکی از باغ های قدیمی رشت به نام سیاه باغ به عنوان بوستان ملت افتتاح شد و با سکوها و امکان برپایی چادرهای اقامتی، مکان مناسبی برای گردشگران خواهد بود.

  • قدمت 20
  • پوشش گیاهی درخت
  • اقامتگاه دارد
  • دسترسی به وسیله نقلیه دارد
  • رستوران دارد
  • بهترین زمان بازدید بهار
  • آدرس رشت،بلوار انصاری


مکان های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

به دنبال اجاره ویلای خود در ویلاچی هستید؟