یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری رامسر، عروس شهرهای ایران، تله کابین رامسر است که بزرگترین در بین هشت تله کابین ایران به حساب می‌آید، در ۵ کیلومتری غرب رامسر واقع شده ۱۰ دقیقه بعد از رامسر در مسیر چابکسر قرار دارد.همینکه پایتان را در این شهر بگذارید بیلبوردهای تله کابین را هم خواهید دید، عکس آدم‌هایی که سوار بر سورتمه  خوشحال و خندانند و تله کابین از بالای سرشان و جنگل های سرسبز رامسر دارد می‌گذرد. در سایت تله کابین رامسر نوشته شده اینجا تنها تله کابین در خاورمیانه است که ساحل دریا را به ارتفاعات جنگلی وصل می‌کند و درست هم هست.

تاریخچه

پروژه ساخت مجتمع رفاهی تفریحی شهر سبز رامسر در سال ۱۳۸۳ کلید خورده و در سال ۱۳۸۹ به بهره برداری رسیده و از آن زمان تاکنون یکی از قطب‌های گردشگری استان مازندران و حتی گیلان محسوب می‌شود.این جاذبه مبداش ساحل است و تا بالای کوه ایلمیلی ادامه پیدا می‌کند،از وسط جنگل‌ها می‌گذرد و شما می‌توانید دور نمایی از دریا را هم زیر پایتان ببینید.

تله کابین رامسر۴۰ کابین دارد، ۲ کیلومتر طول و در ۱۲ دقیقه تا ارتفاع ۷۰۰ متری بالا می‌رود.درست فهمیدید فقط ۱۲ دقیقه، پس فرصت را حسابی مغتنم بشمارید.این را هم بگوییم که این جاذبه اصلاخلوت نیست و شما باید ایستادن در صفی طولی را به جان بخرید.قیمت بلیطش هم بسیار منصفانه میباشد.

مسیر از ساختمان ساحلی شروع می‌شود،جایی که ایستگاه اول است و امکان جابه جایی ۴ هزار نفر در روز را دارد.این بخش امکاناتی مثل شهربازی که خودش بخش‌های مختلفی مثل چرخ و فلک و سینمای ۶ بعدی‌ دارد را در خودش جای داده. این سینما بزرگترین سینمای ۶ بعدی منطقه است. پینت بال، جت اسکی، اسکی روی آب و قایق سواری با قایق دلفین، رستوران‌های مختلف و مراکز خرید نوربرت و تعطیلات هم در این بخش قرار دارد.

سوار تله کابین که بشوید و پایین را که نگاه کنید این تصاویر را خواهید دید:
ماشین‌هایی که در رفت و آمدند، شهربازی شلوغ و پرسرو صدای این مجموعه، ماشین‌هایی که پیچ‌های پیست کارتینگ را با هیجان دور می‌زنند، دورتر مزرعه‌های سرسبز رامسر و جنگل‌های چابکسر را خواهید دید. از اینها گذشته هرچقدر که پیش بروید هوا هم خنک‌تر و مطبوع‌تر می‌شود و دیگر از گرمای هوا چندان خبری نیست طوری که دلتان نمی‌خواهد حالا حالاها پایین بیایید.

تله کابین رامسر

ساعات کار تله کابین رامسر

ساعت کار این جاذبه توریستی از ساعت ۹.۳۰ صبح تا ۵ عصر است.
از شنبه تا چهارشنبه و از ساعت ۱۲.۳۰ تا۳ بعدازظهر خاموشی بین روز تله کابین است.

 

سایر مکانهای گردشگری

منبع: https://www.snapptrip.com

  • ارتفاع 700 متر
  • قدمت 9 سال
  • اقامتگاه هتل بام سبز رامسر
  • دسترسی به وسیله نقلیه دارد
  • رستوران دارد
  • بهترین زمان بازدید بهار و تابستان
  • آدرس کیلومتر 5 جاده رامسر - رودسر


مکان های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

به دنبال اجاره ویلای خود در ویلاچی هستید؟